SON DAKİKA HABERLERİ

'Makyajı siliyoruz' akımı etkisini sürdürüyor

'Makyajı siliyoruz' akımı etkisini sürdürüyor

Alicia Keys'in "makyajı siliyoruz" modasına Türkiye’den birçok ünlü isim destek verdi. İşte o ünlüler...

Günümüzde makyaj, her kadının günlük rutini haline gelmiş bir uygulama. Dakikalarını hatta saatlerini makyaj yapmaya harcayan ve daha güzel olmak için var gücüyle çabalayan milyonlarca kadından biri artık bu duruma isyan etti.

Amerikalılar’ın dünyaca ünlü starı Alicia Keys, “kimseye güzel görünmek zorunda değilim, ben olduğum gibi de güzelim” diyerek sıfır makyaj modasını başlattı ve makyajını sildi. Hatta tüm dünyanın yakından takip ettiği konserlerine bile makyajsız çıkmaya başladı. 

Dünya çapında milyonlarca kadın bu akımı destekledi. Türkiye’dense ilk destek ünlü isimlerden geldi.

Makyajı siliyoruz modasına Türkiye’den hangi ünlü isimler destek verdi?

Her daim makyajlı ve bakımlı görmeye alıştığımız Fahriye Evcen makyajını silen ilk isimlerden oldu. Makyaj çıkarınca aslında duru cildinin hiçbir müdahaleye ihtiyacı olmadığı da ortaya çıktı.

Sosyetenin tanınan isimlerinden, modacı Siren Ertan da geçtiğimiz günlerde Instagram’da makyajsız bir fotoğrafını yayınladı. Işıl ışıl cildi ve yıldız gibi parıldayan renkli gözleriyle yine çok güzeldi.

Zaten genelde pek fazla makyaj yapmayan, doğal güzelliğinin avantajlarından faydalanan Berrak Tüzünataç da makyajı siliyoruz trendinin takipçilerinden.

Kıvanç Tatlıtuğ’un eşi Başak Dizer ve Ivana Sert de cesur bir karar alarak makyajını silen isimlerden. Ama doğal hallerinin de makyajlı hallerinden pek bir farkı yok. Fotoğraflarına herhangi bir filtre uygulamadıkları halde kusursuz görünüyorlar.

Türkiye'den bir isim aslında bu akımı yıllar önce başlatmış ve 'ben makyajsız da güzelim' demişti. O isim Yıldız Tilbe'den başkası değildi.